Manapság szinte hetente érkeznek meg hozzánk új hangzatos „tudományosan igazolt” diéták, amik gyors eredményeket ígérnek.
Ezektől a diétáktól mindenkit óva intenék, ezek a diéták nagyon egyoldalúak, abbahagyásuk után eléggé nagy a valószínűsége a yo-yo effektusnak. Illetve ha valaki így fogy, megfelelő fehérje bevitel és mozgás nélkül, akkor először izmot fog veszíteni és ha még le is fogy, akkor a teste tónustalan plöttyedt lesz.
Mint már mondtam, a diétát nem lehet sürgetni, hagynunk kell a testünknek időt és tartós, hosszan fenntartható eredményekre törekedjünk.
Szeretnék bemutatni egy aránylag új keletű diétát, a vércsoport diétát.
Egy amerikai orvos - D’Adamo - egyéb kísérletei során felfigyelt arra, hogy ugyanaz az étel másképp hat különböző emberekre, és a különbséget a vércsoportok másságában találta meg. Véleménye szerint a genetikailag meghatározott szükségletünk alakítja ízlésvilágunkat, s vágyunk a szervezet számára optimálisan hasznosítható ételekre
Vérünk és az általunk elfogyasztott táplálék között kémiai reakció zajlik le. Ez a reakció genetikai örökségünktől függ. Ha gondosan követjük a vércsoportunknak megfelelő étkezési tervet, akkor:
- kisebb az esély a gyakori vírus- és egyéb fertőzésekre,
- testsúlyunk beáll az ideális értékre, mivel szervezetünk megszabadítja magát a méreganyagoktól,
- nagyobb eséllyel előzhetjük meg az életet veszélyeztető olyan betegségeket, mint a rák, a szív-, és érrendszeri betegségek, a cukorbetegség, májelégtelenség,
- elkerülhetünk számos olyan tényezőt, amely gyorsítja a sejtpusztulást (azaz az öregedési folyamatokat.)
A vércsoport szerinti táplálkozás lehetőséget ad, hogy helyreállítsuk immunrendszerünk természetes védekezőképességét, megtisztítsuk vérünket és szervezetünket. Ez a fajta táplálkozás tekinthető kiinduló alapnak, a táplálkozási tanácsok erdejében, ez áll harmóniában természetes genetikai ritmusunkkal.
A program az ételeket három kategóriába sorolja: jótékony hatásúak, semlegesek és kerülendőek. A jótékony hatásúak azok az ételek, amelyek gyógyírként hatnak szervezetünkre. A semleges ételek csupán táplálékként viselkednek. A kerülendő ételek ártólag hatnak ránk. A legjobb megközelítés, a kerülendő ételek teljes elhagyása, és azon semleges ételek fogyasztásának csökkentése, amelyek súlynövekedést okoznak. Ez a módszer kiegyensúlyozott étrendet és egészséges mértékű fogyást tesz lehetővé.